Kelionė ne sezono metu: pliusai ir minusai

Garda ežero pakrantėje vykstantys remonto darbai.

Visada smagu aplankyti nematytas vietas, bet ar kada susimąstėte, kuriuo metu geriausia tą daryti? Kiekvienoje šalyje didžiausias turistų srautas būna mėnesiais, vadinamais sezonu. Kurie mėnesiai yra laikomi sezonu, labiausiai priklauso nuo oro sąlygų ar norimos atlikti veiklos. Pavyzdžiui, slidinėjimo sezonas yra tik žeimos mėnesiais, o Azijos bei Afrikos šalyse – pasibaigus liūčių sezonui ir nuslopus karščiams.

Ar verta keliauti ne sezono metu?

Egzistuoja ir priešingas laikotarpis – ne sezonas. Nors gali atrodyti, kad prasčiausiais mėnesiais visai neįmanoma keliauti, bet, priklausomai nuo pasirinktos šalies, kelionė ne sezono metu gali būti netgi pranašesnė už keliavimą populiariausiais mėnesiais.

Kelionė ne sezono metu turi ir privalumų, ir trūkumų. Štai kokie didžiausi privalumai bei trūkumai gali būti aktualūs, keliaujantiems savarankiškai ir norintiems sutaupyti.

Pliusai

  • Mažesnės kainos. Ne sezono metu nakvynės, skrydžių ir pramogų kainos dažnai būna mažesnės, tad galima gerokai sutaupyti. Esant mažesnei kelionių paklausai, norėdamos pritraukti daugiau klientų, įmonės siūlo nuolaidas. Juk geriau gauti mažiau pinigų, negu visai jų negauti.
  • Mažiau žmonių. Ne sezono metu keliauja mažiau žmonių, tad nereikia stumdytis populiariose turistų lankomose vietovėse, kovoti dėl vietos prie žymių objektų ir ilgai laukti eilėje prie muziejų ar kavinių. Tad galima jaustis laisviau ir ramiau.
  • Švelnesni orai. Tam tikrose vietovėse ne sezono metu oro sąlygos yra palankesnės keliavimui, ypač mėgstantiems vidutinę temperatūrą arba vengiantiems didelio karščio.
  • Didesnis pasirinkimas. Kai turistų mažiau, galima lanksčiau planuoti veiklą, nebūtina labai iš anksto rinktis viešbučius, nes dauguma vietų būna dar neužsakytos.
  • Autentiška patirtis. Kai aplink mažiau žmonių, galima geriau susipažinti su vietos kultūra ir pažinti kasdienį vietos gyvenimą taip, kaip jį patiria vietiniai gyventojai. Mėgstantiems pabendrauti su vietiniais, tą lengviau padaryti ne sezono metu.

Minusai

  • Trumpesnis darbo laikas. Kai kurie turistiniai objektai ir įstaigos (pvz. kavinės) dirba trumpiau arba visai nedirba. Todėl gali nepavykti apsilankyti vietose, kurios įprastai dirbtų sezono metu.
  • Retesnis viešasis transportas. Ne sezono metu kai kuriose vietose viešasis transportas važiuoja rečiau arba visai nevažiuoja. Planuojant kelionę, būtina į tai atkreipti dėmesį, kad neliktumėte be transporto arba šis būtų daug brangesnis.
  • Nenuspėjami orai. Nors kai kuriose vietovėse ne sezono metu oras yra palankesnis kelionėms, kitose gali būti priešingai. Netikėtas smarkus lietus, didelis šaltis ar net karštis džiaugsmo kelionėje tikrai nekelia.
  • Mažau gyvybingumo. Kai turistų mažiau, tam tikros vietovės yra ramesnės, jose trūksta šurmuliuojančios energijos, gyvos atmosferos, net renginių.
  • Remonto darbai. Ne sezono metu būna vykdomi remonto darbai ir atnaujinimai. Vietiniai šį laiką išnaudoja miesto tvarkymui, kad atėjus sezonui viskas jau būtų atlikta.

Atsižvelgus į išvardintus punktus, turėtų būti lengviau nuspręsti, ar verta keliauti ne sezono metu, ar geriau rinktis kitus mėnesius. Galbūt visiškai nesvarbu, kad lankomuose miestuose yra mažiau, o miestai remontuojami, gal planuojate važiuoti automobiliu ir viešasis transportas neaktualus. Tokiu atveju visa tai, kas kitiems yra kelionės ne sezono metu minusas, jums jokios įtakos neturės ir matysite vien tik pliusus.